Tüketici Hukuku

E&S Hukuk

Tüketici Hukuku Nedir?

Tüketici ile hizmet sağlayan arasında meydana gelebilecek her türlü uyuşmazlık tüketici hukukunun kapsamı içerisine girmektedir.

Tüketici hukuku, tüketici sözleşmelerinden kaynaklanan dava ve uyuşmazlıkları çözümlemeyi amaçlayan hukuk dalıdır. E-ticaret yoluyla satın alınan ürünler, ayıplı mal satımı, abonelik sözleşmeleri, devremülk sözleşmeleri tüketici hukuku kapsamında değerlendirilir. Ayrıca tüketici hakem heyetinde görülen uyuşmazlıklar da bu kapsamdadır.

 

Ekibimizle birlikte tüketici hukukundan kaynaklanan dava ve icra takibi işlemlerini, sözleşmelerin hazırlanması sürecini takip etmekle birlikte tüketici hukukuna dair önleyici hukuki danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

 

– Ayıplı mal veya ayıplı hizmetten doğan uyuşmazlık

– Banka Kredi Sözleşmesi

– Abonelik Sözleşmesi

– Genel İşlem Şartları

– Tüketici Hakem Heyeti

– Tüketici Mahkemesi

 

Tüketicilerin aldıkları mal ve hizmetlerde yaşanan itilafların ele alınması ve çözüm yollarının oluşturulması avukatlar hizmet verir. Tüketici mevzuatına uyum sağlanması, tüketici taleplerinin değerlendirilerek uyuşmazlıkların çözülmesi, mesafeli satış sözleşmeleri ve eklerinin hazırlanması, abonelik sözleşmelerinin hazırlanması, Tüketici Hukuku mevzuatının iletilmesi, satıcı ile alıcı arasında sulh görüşmeleri yapılması, ayıplı mal ya da ayıplı hizmetten kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü, ticari reklam ilkeleri ve haksız ticari uygulamalar hakkında bilgilendirme danışmanlık hizmetleri arasındadır.